Spoločenské šaty a význam tvaru tela

Keďže existuje mnoho druhov spoločenských šiat, výber tých pravých môže byť zložitý. Preto je dobré pochopiť, aký význam má tvar tela v spojení so spoločenskými šatami.

_vyr_2252_IMG-20230511-WA0010

Tvar tela a výber šiat

Tvar tela môže značne ovplyvniť, ako na nás spoločenské šaty sadnú. Všeobecne platí, že existujú štyri základné typy tvaru tela: jablko, hruška, presýpacie hodiny a obdĺžnik. Každý z týchto tvarov tela má svoje vlastné charakteristiky, ktoré je dobré zohľadniť pri výbere šiat.

Jablkový tvar je charakterizovaný širšími ramenami a úzkymi bokmi, pričom najviac vyčnievajúcim miestom je oblasť brucha. Pre tento tvar je najlepšie zvoliť šaty, ktoré sa zužujú na páse a mierne sa rozširujú smerom nadol, aby vytvorili rovnováhu.

Hruškový tvar je opačný – s úzkymi ramenami a širšími bokmi. Šaty s otvoreným výstrihom a detailmi na vrchnej časti môžu pomôcť vyvážiť tento tvar tela.

Tvar presýpacích hodín je charakterizovaný rovnakou šírkou ramien a bokov s výrazne užším pásom. Pre tento tvar sú ideálne šaty, ktoré zdôrazňujú pás a sledujú prirodzené krivky tela.

Obdĺžnikový tvar tela je rovný, s ramenami a bokmi približne rovnakej šírky a menej definovaným pásom. Šaty, ktoré dodajú ilúziu kriviek, sú pre tento tvar najvhodnejšie, napríklad šaty s peplumovým efektom alebo detailmi v oblasti pásu.

_vyr_2270_414-4-klara-plisowana-sukienk_14263

Dôležitosť správneho výberu

Pochopenie tvaru vášho tela a toho, aké šaty mu najviac lichotia, je kľúčové pri výbere spoločenských šiat. Nielenže to zabezpečí, že budete vyzerať dobre, ale tiež sa budete cítiť sebavedomejšie a pohodlnejšie. Spoločenské šaty by nemali byť len o tom, aby ste v nich vyzerali dobre, ale aj o tom, aby ste sa v nich cítili dobre.

_vyr_2204_IMG-20230407-WA0008

Späť do obchodu