Výber šiat podľa farby vlasov

Výber spoločenských šiat ovplyvňuje mnoho vecí, ako napríklad typ postavy, výška, formálnosť udalosti, osobné preferencie, ale napríklad aj farba vlasov. Vybrať si tú správnu kombináciu štýlu, farby a materiálu môže byť pre každú ženu trochu náročné. A ak máte prirodzenú farbu vlasov, môže to byť dokonca ešte ťažšie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších farieb šiat pre plavovlásky, brunetky a ryšavky.

Plavovlásky

Plavovlásky majú tendenciu vyzerať skvele v šatách v ružovej, béžovej alebo pastelovej farby. Farby, ktorým by sa mali vyhýbať, sú napríklad zlatá a oranžová, ktoré môžu zosilniť zlato-hnedé tóny vlasov. Ak si teda vyberiete šaty v týchto farbách, buďte si isté, že zlato-hnedé tóny na vašich vlasoch nie sú príliš výrazné.

Ďalšou možnosťou sú šaty v odtieňoch modrej farby, ktoré sú jedným z najlepších pre plavovlásky. Modrá farba spolu s plavovlasými vlasy vytvára krásnu harmóniu. Ak sa rozhodnete pre modré šaty, skúste si vybrať také, ktoré majú nejaký zaujímavý detail alebo zdobenie, aby nevyzerali príliš nudne.

Brunetky

Brunetky sa často vyznačujú tmavšími odtieňmi vlasov, ktoré sa dajú ľahko kombinovať s rôznymi farbami šiat. Ak ste brunetka, mali by ste zvážiť šaty v odtieňoch ružovej, zelenej alebo modrej farby. Tieto farby budú výborne kontrastovať s vašimi tmavšími vlasmi a pomôžu vám vyniknúť.

Ak sa vám páči tradičnejší štýl, môžete si vybrať čierne alebo bielo-čierne šaty. Tieto farby budú s vašimi vlasmi výborne kontrastovať a vytvoria štýlový a elegantný vzhľad.

Ryšavky

Ryšavky majú tendenciu mať teplejšie tóny vlasov, čo im umožňuje byť kreatívnejšie pri výbere farieb šiat. Ryšavkám sa môžu hodiť farby ako ružová, levanduľa alebo broskyňová farba. Tieto odtiene farieb zvyšujú kontrast medzi ryšavými vlasmi a farbou šiat, čím vytvárajú krásnu harmóniu.

Ak hľadáte niečo viac dramatické, čierna farba by mohla byť pre vás tiež dobrá voľba. Ryšavé vlasy s tmavými šatami môžu vytvoriť veľmi elegantný a štýlový vzhľad. Skúste si vybrať čierne šaty so zaujímavými detailmi alebo prvkami, ako sú napríklad vyšívanie, krajkové aplikácie alebo zamatové prúžky.

Pri výbere šiat je dôležité pamätať na to, že každá žena má inú postavu a osobný štýl. Preto sa odporúča skúsiť viacero rôznych šiat, aby ste si mohli vybrať tie, ktoré vám najviac vyhovujú. Je dôležité cítiť sa v šatách pohodlne a sebavedomo. V konečnom dôsledku, nezáleží na farbe vlasov, pretože existuje množstvo možností pre každú ženu.

Späť do obchodu