Spoločenské šaty, vyberte si výnimočné šaty | Glossy.sk
Logo
08:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Spoločenské šaty a význam tvaru tela
22.05.2023

Spoločenské šaty a význam tvaru tela

Keďže existuje mnoho druhov spoločenských šiat, výber tých pravých môže byť zložitý. Preto je dobré pochopiť, aký význam má tvar tela v spojení so spoločenskými šatami.

Tvar tela a výber šiat

Tvar tela môže značne ovplyvniť, ako na nás spoločenské šaty sadnú. Všeobecne platí, že existujú štyri základné typy tvaru tela: jablko, hruška, presýpacie hodiny a obdĺžnik. Každý z týchto tvarov tela má svoje vlastné charakteristiky, ktoré je dobré zohľadniť pri výbere šiat.

Jablkový tvar je charakterizovaný širšími ramenami a úzkymi bokmi, pričom najviac vyčnievajúcim miestom je oblasť brucha. Pre tento tvar je najlepšie zvoliť šaty, ktoré sa zužujú na páse a mierne sa rozširujú smerom nadol, aby vytvorili rovnováhu.

Hruškový tvar je opačný – s úzkymi ramenami a širšími bokmi. Šaty s otvoreným výstrihom a detailmi na vrchnej časti môžu pomôcť vyvážiť tento tvar tela.

Tvar presýpacích hodín je charakterizovaný rovnakou šírkou ramien a bokov s výrazne užším pásom. Pre tento tvar sú ideálne šaty, ktoré zdôrazňujú pás a sledujú prirodzené krivky tela.

Obdĺžnikový tvar tela je rovný, s ramenami a bokmi približne rovnakej šírky a menej definovaným pásom. Šaty, ktoré dodajú ilúziu kriviek, sú pre tento tvar najvhodnejšie, napríklad šaty s peplumovým efektom alebo detailmi v oblasti pásu.

Dôležitosť správneho výberu

Pochopenie tvaru vášho tela a toho, aké šaty mu najviac lichotia, je kľúčové pri výbere spoločenských šiat. Nielenže to zabezpečí, že budete vyzerať dobre, ale tiež sa budete cítiť sebavedomejšie a pohodlnejšie. Spoločenské šaty by nemali byť len o tom, aby ste v nich vyzerali dobre, ale aj o tom, aby ste sa v nich cítili dobre.

Výber správnych spoločenských šiat nie je len o trendoch a módnych diktátoch. Je to skôr o tom, ako sa cítiť najlepšie vo svojej vlastnej pokožke a využiť svoje jedinečné atribúty na vytvorenie dokonalého vzhľadu. Takže pri ďalšom výbere spoločenských šiat pamätajte na svoj tvar tela a nebojte sa vyniknúť!

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nechcete premeškať novinky? Zapíšte sa do nášho newslettera:
O nás

Eshop Glossy.sk ponúka najnovšie módne trendy zo sveta spoločenských šiat. Chceme, aby každá žena na spoločenskej udalosti bola práve tá, ktorá bude neprehliadnuteľná a oslnivá. Preto v našom eshope nájdete širokú ponuku kvalitných značkových spoločenských šiat. Veríme, že na svoje si príde každá z Vás, preto ponúkame šaty rôznych strihov, dĺžok, veľkostí, farieb a materiálov. U nás nájdete dlhé šaty, midi šaty, krátke šaty, šaty s čipkou, šaty s tylovou sukňou, šaty s rukávmi, šaty s odhaleným chrbtom, kokteilové šaty, šaty s volánmi, flitrované šaty, kamienkové šaty... Sortiment vždy dopĺňame podľa aktuálnej sezóny a módnych trendov. Neváhajte si preto vybrať svoje vysnívané šaty na svadbu, šaty na stužkovú, šaty na ples, promócie či šaty na večierok. V prípade potreby Vám vždy radi pomôžeme či poradíme. Stačí nás kontaktovať na telefónnom čísle 0948727250 či emailom info@glossy.sk.

Príjímame platby kartou

Kontaktujte nás:
www.glossy.sk
08:00 - 15:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk