.top-category-container__wrapper{ display: none; }

Etiketa spoločenských šiat: Tipy pre výber dokonalých šiat

Spoločenské šaty sú nadčasovou a elegantnou voľbou oblečenia na akúkoľvek formálnu udalosť, no vybrať si správne šaty môže byť náročná úloha. S toľkými štýlmi, siluetami a látkami, z ktorých si môžeme v dnešnom svete vybrať, je nevyhnutné poznať správnu etiketu plesových šiat, aby ste si mohli vybrať perfektné šaty na udalosť, ktorú sa chystáte navštíviť. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zorientovať sa vo svete plesových šiat a vybrať si dokonalé šaty na špeciálnu príležitosť.

  1. Zvážte kódex obliekania

Prvým krokom pri výbere dokonalých spoločenských šiat je zvážiť dress code udalosti. Na mnohých formálnych udalostiach bude na pozvánke uvedený dress code, ktorý vám dá predstavu o úrovni požadovanej formálnosti. Ak je na pozvánke nápis „black-tie“, celovečerné spoločenské šaty sú zvyčajne vhodnou voľbou. V prípade „black-tie optional“ sa môžete rozhodnúť pre kratšie šaty alebo elegantný nohavicový kostým.

  1. Vyberte si správnu siluetu

Silueta plesových šiat bude závisieť od typu postavy a osobného štýlu. Niektoré obľúbené siluety plesových šiat zahŕňajú štýly A, morská panna či princezná. Spoločenské šaty v áčkovej línii sú univerzálne lichotivé a môže ich nosiť väčšina typov postavy, zatiaľ čo štýly morských panien a princezien sú vhodnejšie pre tých, ktorí majú štíhlejšiu postavu alebo postavu presýpacích hodín.

  1. Vyberte správnu tkaninu

Látka vašich spoločenských šiat môže výrazne zmeniť celkový vzhľad a dojem zo šiat. Satén a hodváb sú klasickou voľbou pre plesové šaty, zatiaľ čo tyl a šifón sú ľahšie a splývavé. Korálkovanie a výšivka môžu tiež pridať textúru a detaily vašim šatám. Vyberte si látku, ktorá je pohodlná a hodí sa na danú príležitosť.

  1. Získajte správny strih

Strih plesových šiat je rozhodujúci pre to, aby ste vyzerali a cítili sa čo najlepšie. Šaty by vám mali sadnúť ako uliate, bez medzier alebo zhlukov látky. Nezabudnite si vyskúšať niekoľko šiat v rôznych veľkostiach, aby ste našli perfektný strih a veľkosť. Zmeny môžu byť potrebné aj na to, aby vám šaty dokonale sadli.

  1. Vyberte vhodné doplnky

Vaše doplnky by mali plesové šaty dopĺňať, nie ich prebíjať. Pre klasický vzhľad skombinujte šaty s jednoduchými šperkami a elegantnými topánkami. Listová alebo malá kabelka je praktickým doplnkom na prenášanie vašich základných vecí. Pamätajte, že menej je často viac, pokiaľ ide o doplnky.

Späť do obchodu