Kokteilový dress code na svadbu

Ak ste dostali pozvánku na svadbu, v ktorej sa píše o kokteilovom dress code môžu Vás zaplaviť obavy. Váš prvý inštinkt Vám môže našepkať, aby ste si vybrali to, v čom sa cítite najpohodlnejšie, pretože sa chcete vyhnúť stresu z vymýšľania a vyberania šiat, ktoré budú na túto príležitosť vhodné. No v skutočnosti, máte veľké šťastie, že si máte vybrať práve kokteilové šaty.

Kokteilové šaty sú veľmi podobné polo-formálnemu štýlu obliekania, sú všestranné a hodia sa na väčšinu príležitostí. Môžete si ich obliecť na slávnostné odovzdávanie cien, zbierky, svadby a stále vyzerať rovnako dobre. Od polo-formálnych šiat sa líšia extra dotykom, ktorý spraví celkový vzhľad výnimočným.

Pre dámy nie je výber kokteilových šiat príležitosťou vydať sa cestou gala róby či minisukne. Iste, môžete vyzerať jednoducho alebo sofistikovane, ale elegancia je vzhľad, ktorý sa snažíte dosiahnuť. Kokteilové šaty sú tie, ktoré zvyčajne siahajú po kolená alebo ich môžete nahradiť štýlovým formálnym overalom.

Formálny elegantný overal je niečo, čím kokteilový dress code rozhodne nepokazíte. Siahnite po elegantnom červenom alebo striebornom prevedení a rozhodne strhnete všetky pohľady na seba.

Šaty sú jednou z prvých volieb, ktoré si dámy vyberajú, pokiaľ ide o kokteilové oblečenie. Siahnite po čiernych šatách, ktoré Vám dodajú sofistikovaný vzhľad alebo siahnite po verzii šiat s flitrami, ktoré budú vyzerať drzo, no stále elegantne.

Je to síce nezvyčajná voľba, ale roztomilá sukňa a krásny top Vám môžu dodať hravý, no príťažlivý kokteilový dress code. Skombinujte ich s remienkovými sandálmi alebo lodičkami pre dosiahnutie elegancie a luxusu.

Nevyhnutnosťou pre kokteilový dress code sú opätky alebo elegantné nízke topánky. Na tomto štýle nič nepokazíte, ak ho doplníte jednoduchými, no elegantnými šperkami.

Späť do obchodu