.top-category-container__wrapper{ display: none; }

Starostlivosť o svadobné šaty: Ako ich vyčistiť? (1. časť)

Vaše svadobné šat môžu byť tým najväčším a najkrajším suvenírom, ktorý Vám bude pripomínať Váš najkrajší deň. Preto je dôležité vedieť ako ich vyčistiť a správne sa o ne starať, aby si zachovali farbu, vzhľad aj žiaru, ktorú mali počas Vášho najdôležitejšieho dňa.

Skontrolujte, nájdite a ošetrite viditeľné škvrny

Predtým, ako sa ponoríte do procesu prania svadobných šiat, je dôležité najskôr vyhľadať všetky škvrny. Uistite sa, že ste dôkladne pozreli predovšetkým spodnú líniu. Pokiaľ sa Vaše šaty dotýkali zeme, je pravdepodobné, že na dolnom okraji bude nahromadené množstvo nečistôt. Väčšina svadobných šiat je náročne vrstvená, čo si vyžaduje hĺbkovú kontrolu látky.

Silný odstraňovač škvŕn je zvyčajne najlepšou voľbou na úplné odstránenie škvŕn. Pred použitím na šaty sa však uistite, že ste ho najskôr vyskúšali na malom (nepozorovateľnom) kúsku šiat, aby ste zistili, ako reaguje s látkou. Každú vrstvu, ktorú budete čistiť, oddeľte od iných vrstiev pomocou kusu látky či vreckoviek, aby ste sa uistili, že sa škvrna nevpije do ďalších vrstiev.

Namočte a vyčistite lem

Po odstránení škvŕn je čas začať s praním. Začnite s namáčaním šiat. Pustite si teplú vodu do čistej vane a namočte spodnú líniu asi na dve hodiny. Ak sú škvrny príliš odolné, využite duo tekutého pracieho prostriedku a zubnej kefky. Nedrhnite však príliš silno, aby ste lem šiat mechanicky nepoškodili.

Čistenie živôtiku

Túto časť čistenia začnite otočením šiat naruby. Živôtik postriekajte vodným roztokom zo saponátu. Na odstránenie škvŕn od potu použite zubnú kefku a čistiaci prostriedok. Podobným spôsobom pokračujte k všetkým ostatným škvrnám pokrývajúce živôtik. Každú škvrnu čistite s mimoriadnou opatrnosťou. Čistenie môže byť zložité a frustrujúce, nepoužívajte pri tom však bielidlo, ktoré môže poškodiť šaty.

Šaty následne umiestnite celé do vane a vymieňajte vodu, kým z nich nevymyjete všetok čistiaci prostriedok.

Späť do obchodu