Spoločenské šaty, vyberte si výnimočné šaty | Glossy.sk
Logo
08:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Vývoj svadobných šiat v priebehu storočí
13.04.2023

Vývoj svadobných šiat v priebehu storočí

Svadobné šaty sú pre mnohých jedným z najdôležitejších prvých zážitkov z ich svadby. Vzhľadom na to, že svadobné šaty sa menili a vyvíjali po celé stáročia, stojí za to bližšie sa pozrieť na históriu svadobných šiat.

V staroveku boli svadobné šaty zvyčajne len bežné šaty, ktoré si nevesta obliekla na svoju svadbu. Farba šiat sa mohla líšiť v závislosti od kultúry, v ktorej sa svadba konala. Napríklad v starovekej Gréckej ríši boli svadobné šaty často biele a zdobili sa zlatými lístkami. V Rímskej ríši boli šaty často bohato zdobené a farbené.

V stredoveku sa farba bielej začala stávať obľúbenou pre svadobné šaty. Biele šaty sa stali symbolom čistoty a nevinnosti, čo bolo v tej dobe veľmi dôležité. Svadobné šaty boli často vyrobené z hodvábu alebo inej luxusnej látky a zdobili sa klenotmi a perlami. V stredoveku boli svadby často veľmi drahé, pretože sa požadovali luxusné a bohato zdobené šaty.

V 18. storočí sa móda svadobných šiat opäť zmenila. Biele šaty boli stále populárne, ale často sa zdobili nielen klenotmi, ale aj krajkou a inými ozdobami. Svadobné šaty boli však stále veľmi drahé, pretože sa vyrábali ručne a používali sa iba najkvalitnejšie materiály.

V 19. storočí sa v Anglicku začali vyrábať prvotriedne svadobné šaty v továrňach. To znamenalo, že sa začali vyrábať lacnejšie svadobné šaty, ktoré si mohli dovoliť aj menej bohaté nevesty. Biele šaty boli stále populárne, ale objavili sa aj ďalšie farby, ako napríklad ružová a modrá.

V 20. storočí sa svadobné šaty začali vyvíjať rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Zmeny v móde sa stávali rýchlejšími a nové materiály a technológie umožnili výrobu nových a unikátnych dizajnov. V 20. storočí sa objavili aj nové farby svadobných šiat, ako napríklad zlatá, strieborná a dokonca aj čierna. Zároveň sa začali nosiť aj kratšie šaty. Bolo to súčasťou spoločenskej zmeny a snahy o modernizáciu.

V súčasnosti sa svadobné šaty vyrábajú v rôznych štýloch a farbách. Tradičné biele šaty sú stále populárne, ale mnohé nevesty sa rozhodujú aj pre iné farby ako napríklad pastelové odtiene, striebornú, zlatú alebo čiernu farbu. Zároveň sa objavujú aj rôzne druhy šiat, ako napríklad kratšie koktejlové šaty, elegantné plášťové šaty alebo moderné kroje. Dôležitým prvkom pri výbere svadobných šiat je aj personalizácia a originálny dizajn, ktorý zodpovedá osobnosti nevesty.

Zmeny v móde svadobných šiat odrážajú aj spoločenské zmeny. Zatiaľ čo v minulosti boli svadby často veľmi formálne a tradičné, dnes sa nevesty rozhodujú pre rôzne druhy svadobných obradov a slávností, ktoré umožňujú väčšiu flexibilitu pri výbere šiat.

Svadobné šaty majú pre nevesty veľký význam a predstavujú dôležitý prvok pri plánovaní svadby. História svadobných šiat nám ukazuje, že móda sa mení a vyvíja, ale dôležitosť tohto symbolického oblečenia zostáva stále rovnaká. Svadobné šaty sú pre nevesty výrazom ich osobnosti, štýlu a jedinečnosti a ich výber má veľký vplyv na celkovú atmosféru svadby.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nechcete premeškať novinky? Zapíšte sa do nášho newslettera:
O nás

Eshop Glossy.sk ponúka najnovšie módne trendy zo sveta spoločenských šiat. Chceme, aby každá žena na spoločenskej udalosti bola práve tá, ktorá bude neprehliadnuteľná a oslnivá. Preto v našom eshope nájdete širokú ponuku kvalitných značkových spoločenských šiat. Veríme, že na svoje si príde každá z Vás, preto ponúkame šaty rôznych strihov, dĺžok, veľkostí, farieb a materiálov. U nás nájdete dlhé šaty, midi šaty, krátke šaty, šaty s čipkou, šaty s tylovou sukňou, šaty s rukávmi, šaty s odhaleným chrbtom, kokteilové šaty, šaty s volánmi, flitrované šaty, kamienkové šaty... Sortiment vždy dopĺňame podľa aktuálnej sezóny a módnych trendov. Neváhajte si preto vybrať svoje vysnívané šaty na svadbu, šaty na stužkovú, šaty na ples, promócie či šaty na večierok. V prípade potreby Vám vždy radi pomôžeme či poradíme. Stačí nás kontaktovať na telefónnom čísle 0948727250 či emailom info@glossy.sk.

Príjímame platby kartou

Kontaktujte nás:
www.glossy.sk
08:00 - 15:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk