Ako si vybrať oblečenie na koncoročnú pracovnú párty

Pri príprave na vianočný večierok v práci by ste mali pamätať na to, že Vaše oblečenie by malo byť pohodlné, zachovávať určený dress code aj určenú tému. Aby ste si Váš outfit vybrali správne, riaďte sa tipmi v tomto článku.

  1. Zvážte, kedy a kde bude párty

Pracovný večierok zvyčajne organizuje oddelenie ľudských zdrojov, marketingové oddelenie alebo vedúci kancelárie. Často rozdávajú letáky alebo posielajú e-maily, aby zamestnancov informovali o tom, kedy a kde sa bude koncoročný večierok konať, aspoň týždeň alebo dva vopred. To by Vám malo poskytnúť primerané množstvo času na plánovanie Vášho outfitu. Vedieť, kde sa udalosť koná, Vám môže pomôcť rozhodnúť sa, či by Váš outfit mal byť neformálny alebo formálny, aby zodpovedal miestu a celkovej atmosfére párty.

  1. Overte si dress code

Keď sa dozviete dátum a miesto konania párty, môžete byť informovaní aj o dress code. Ak dress code nie je uvedený na pozvánke alebo v e-maile, porozprávajte sa s oddelením, ktoré organizuje párty. Môžete sa spýtať aj ostatných kolegov na ich outfity, aby ste získali o téme prehľad a nevyčnievali z radu v zlom slova zmysle. Dress code môžete odhadnúť aj podľa toho, kto sa párty zúčastní. Ak sa bude párty konať v dome Vášho nadriadeného a zúčastnia sa jej aj Vaši klienti, možno budete chcieť zvoliť formálny a sofistikovaný štýl oblečenia.

  1. Vyberte si pohodlnú obuv

Pri výbere najlepšieho oblečenia na párty môžete začať tým, že nájdete topánky, ktoré by ste si chceli obuť, a potom zlaďte zvyšok oblečenia k vybraným topánkam. V závislosti od udalosti sa môžete pohybovať alebo stáť dlhú dobu, takže by ste si mali nájsť pohodlnú obuv, ktorá vám uľahčí zostať na nohách niekoľko hodín až celú noc.

  1. Farby vyberajte premyslene

Váš outfit na koncoročnú pracovnú párty môže byť spôsob, ako vyniknúť a vyjadriť sa prostredníctvom svojho šatníka. Môžete nosiť oblečenie, ktoré má svetlé a zábavné farby, aby ste ukázali svoju sviatočnú náladu. Obľúbenými sviatočnými farbami sú červená a zelená, ktoré môžete nosiť v akomkoľvek kúsku Vášho šatníka, vrátane doplnkov. Pozor Však na to, aby Váš outfit nebol až príliš farebný a vyzývavý. Veď viete ako sa hovorí, všetkého veľa škodí. Ak sa teda rozhodnete pre sofistikovanejší outfit, zvážte aj tmavšie farby.

  1. Príďte ostrihaní a upravení

Na vašej koncoročnej pracovnej párty by ste mali vyzerať reprezentatívne, aby ste svojim nadriadeným a kolegom ukázali, že ste si našli čas a ochotu pripraviť sa na túto udalosť. Toto úsilie možno považovať za hodné rešpektu vedenia a členov tímu, ktorí podujatie naplánovali, ako aj ostatných zamestnancov.

Späť do obchodu