Látky, ich pôvod a benefity

Pri výbere šiat budete pravdepodobne zvažovať rôzne látky. Ako si však vybrať? Aj preto sme Vám dali dokopy niekoľko látok a ich benefitov, ktoré Vám s výberom môžu pomôcť.

  1. Šifón – ľahká, tkaná látka s miernym leskom, ktorá je skvelá na svadobné šaty, plesové šaty aj večerné šaty. Skrútená látka vytvára drsný, štruktúrovaný vzhľad a zvyčajne pozostáva z nylonu, hodvábu, umelého hodvábu a polyesteru.

    Voľne splývavý materiál je výborný na letné sukne. Je neuveriteľne ľahký a priedušný, a v šifónových šatách sa budete skutočne cítiť ako princezná.  2. Čipka – elegantná, šik tkanina, ktorá vytvára nádherné rozloženie a štruktúry. Pôvodne sa čipka vyrábala z ľanu alebo hodvábu, v súčasnosti sa však vyrába z vlny, bavlny alebo syntetických vlákien.

    Čipka je zvyčajne mäkká tkanina s priehľadným pozadím a dvoma hlavnými komponentmi – základná tkanina a dizajn. Podkladová látka drží vzor pohromade. Čipka Vám dodá úroveň a krásu. Ak si želáte dosiahnuť romantický vzhľad, vyberte si čipku. Je ľahká a priedušná, a môže zdobiť či zvýrazniť akékoľvek šaty. Čipkované šaty sú zvyčajne drahšie, kvôli svojej prepracovanosti, no výsledný efekt stojí za to.  3. Satén – mäkký, luxusný, lesklý. To sú slová, ktoré popisujú saténovú tkaninu. Na saténových šatách je skvelé to, že sú pohodlné. Sú vynikajúce v udržiavaní tepla počas zimy a v lete Vás udržia v chlade. Ako vidíte, saténové šaty sú ideálne pre každú sezónu.

    Sú výborné, aj keď ich potrebujete odniesť v kufri, pretože sa satén nekrčí. Navyše tvorí prirodzené záhyby, objíme Vás na správnych miestach. Nehovoriac o tom, že je šetrný k životnému prostrediu a nespôsobuje alergické reakcie.

Späť do obchodu