.top-category-container__wrapper{ display: none; }

Prečo si obliecť kokteilové šaty na večeru spojenú s degustáciou vína?

Večery spojené s ochutnávkami nových vín sa blížia a Vy stále premýšľate nad tým, čo si obliecť? Čo keby sme Vám pomohli zbaviť sa týchto problémov? V tomto článku Vám ponúkneme jasný názor na to, prečo by ste si na takúto večeru mali obliecť kokteilové šaty.

Kokteilové šaty sú šik, noblesné a ideálne na mnohé príležitosti a medzi nimi aj na takú ochutnávku vín. Sú formálnejšie ako džínsy a košeľa, ale menej formálne ako večerné šaty. Kokteilové šaty sú vždy vítané, ak si nie ste istí tým, pre aký dress code sa Váš hostiteľ rozhodol.

Kokteilové šaty nám ponúkajú veľa možností – formálnejších aj menej formálnych. Ak je degustácia vín, ktorej sa zúčastníte neformálna, zvoľte k šatám čisté tenisky a džínsovú bundu. Ak je dress code naopak formálnejší, obujte si svoje obľúbené podpätky a trblietavé šperky. Počas chladných večerov doplňte outfit sakom.

Kokteilové šaty spĺňajú dva dôležité body – pohodlie a štýl. Nemusíte sa obávať, že za sebou budete ťahať ťažké šaty, o ktoré sa budete potkýnať a ťahať ich po zemi. Navyše kokteilové šaty svojím tvarom umožňujú ľahko sa pohybovať a dýchať.

Pri výbere kokteilových šiat sa držte tmavých farieb, ktoré skryjú prípadné rozliate víno. Vyhnite sa tiež širokým rukávom, ktoré sú nepraktické a mohli by ste nimi napríklad prevrhnúť pohár alebo ich namočiť v pohári s vínom. Poobzerajte sa napríklad aj po šatách s vreckami, kde schováte potrebné drobnosti a nebudete musieť nosiť kabelku, ktorá Vám bude počas celého večera zavadzať.

Pri príprave na degustáciu sa tiež vyhnite silným parfumom, ktoré by mohli prebiť vôňu vína a narušiť tak pôžitok z degustácie. Vôňa je významnou súčasťou degustácie, tak ju nepokazte sebe ani ostatným hosťom.

Späť do obchodu