3 tipy na kúpu šiat na Vašu stužkovú

Možno sa pýtate, či nie je priskoro začať plánovať kúpu šiat na ples či stužkovú. Ale nikdy nie je priskoro. Ak chcete začať s prípravami už teraz, aby ste mali na všetko dostatok času, použite tieto tri tipy na výber perfektných šiat na túto udalosť. Môže to byť stresujúci zážitok, no tieto tipy Vám to uľahčia.

  1. Zamyslite sa, aký štýl sa Vám páči. Predtým, ako si nájdete e-shop alebo kamenný obchod, kde sa pôjdete poobzerať po šatách, premyslite si, aký štýl sa Vám hodí a páči. Šaty v štýle morskej panny? Áčkové s rozparkom? Spoločenské šaty s flitrami a trblietkami? Kratšie plesové šaty?

    Pozrite sa na niekoľko štýlov a nájdite tie, ktoré Vás upútajú. Je dôležité uvedomiť si, že Vaše dokonalé šaty nemusia byť v štýle, ktorý ste pôvodne mali v hlave. Vyskúšajte aj iné štýly a možno zistíte, že vyzeráte perfektne v úplne iných.

  2. Poznajte svoj rozpočet. Porozprávajte sa s rodičmi o tom, koľko môžete minúť. Alebo ak šaty financujete zo svojich zdrojov, prípadne na polovicu s rodičmi. V každom prípade, stanovte si presný rozpočet. Tento tip Vám zabráni vstúpiť do obchodu a zamilovať či skúšať si šaty, ktoré si nemôžete dovoliť.

    Nezabudnite do svojho rozpočtu zahrnúť topánky, doplnky prípadne ďalšie očakávané výdavky v súvislosti s udalosťou. Ubráni Vás to nadmerným výdavkom a pomôže Vám zostať na správnej ceste.  3. Pri premýšľaní o štýloch šiat, ktoré sa Vám páčia, by ste mali zvážiť aj farbu alebo vzor. Farby výrazne ovplyvňujú či prezrádzajú náladu, osobnosť a imidž. Červená vyjadruje odvahu a sebavedomie, zatiaľ čo neónové a žiarivé farby pôsobia hravo a koketne. Čierna je šik a elegantná možnosť šiat. Plesové šaty sú k dispozícii v širokej škále farieb a vzorov, takže si nájdite čas a rozhodnite sa, ktoré Vám budú najlepšie sedieť.

Späť do obchodu