Rýchly sprievodca výberom správnych šiat pre Vašu pracovnú udalosť

Keď Vám Vaša spoločnosť poslala pozvánku na podujatie, poskytli aj presný dresscode udalosti? Je to business casual? A čo kokteilové oblečenie? Alebo black-tie? Ak Vaša spoločnosť dresscode nešpecifikovala, s najväčšou pravdepodobnosťou máte dočinenia s neformálnou udalosťou.

Na business casual zostavte outfit, ktorý by ste nosili do práce. Stavte na čiernu puzdrovú sukňu s obľúbenou blúzkou alebo svetrom. Kokteilový dresscode sa prikláňa k elegantnejšiemu oblečeniu. Roztomilé kokteilové šaty nie sú nikdy zlé. Black-tie je najkrajšie zo všetkých pravidiel obliekania. Budete musieť vo svojom šatníku pohľadať šaty až po zem.

Pokiaľ ide o výber farby šiat, nájdite odtieň ktorý sa hodí k ročnému obdobiu.

  • Jar: Zvoľte pastelové odtiene.
  • Leto: Vyberte biele alebo živšie, žiarivé odtiene.
  • Jeseň: Zamerajte sa na oranžové, žlté a červené farby.
  • Zima: Noste tóny zdobené drahokamami, ako je zafír, smaragd a rubín.

Čierna je skvelá farba v každom ročnom období.

Cítiť sa pohodlne v tom, čo máte na sebe, je kľúčom k tomu, aby ste si užili večer. Nechcete sa predsa trápiť v šatách celú noc. Vyhnite sa výberu šiat bez rukávov uprostred zimy, pokiaľ nemáte pekný šál alebo čokoľvek, čo by ste si k šatám mohli obliecť. Počas teplejších mesiacov nenoste šaty s dlhými rukávmi, inak by Vám mohlo byť príliš teplo a noc si neužijete. Ak máte radi tanec, mali by ste siahnuť po ľahkej a priedušnejšej látke.

Po výbere správnych šiat na Vašu pracovnú udalosť nezabudnite na doplnky a topánky. Tieto prvky môžu zdokonaliť alebo rozbiť váš outfit. Ak Vaše šaty obsahujú viac ozdôb, držte sa decentných šperkov a jednoduchších topánok.

Späť do obchodu